Badanie MR

Przygotowanie do badania MR

Badanie rezonansem magnetycznym nie wymaga od pacjentów wcześniejszych przygotowań, jednak przed przystąpieniem do badania prosimy o zastosowanie się do poniższych zaleceń:

  • Na badanie należy zgłosić się 15 minut przed czasem, gdyż konieczne jest wypełnienie ankiety dla pacjenta, której celem jest powiadomienie lekarza o chorobach, operacjach, uczuleniach na leki lub inne substancje chemiczne oraz przekazanie pozostałych informacji istotnych dla badania.
     
  • Jeżeli analogiczne badania były wykonywane wcześniej należy zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań.
     
  • Do badania pacjent przystępuje we własnym ubraniu, może jednak zostać poproszony o zdjęcie obuwia. Ze względu na silne pole magnetyczne przed wejściem do sali badań pacjent powinien pozostawić w przebieralni wszystkie przedmioty metalowe i zawierające metal takie jak zegarek, biżuteria, pasek, karty magnetyczne (płatnicze, lojalnościowe, itp.), telefon komórkowy oraz inne urządzenia elektroniczne, itp.
     
  • Pacjenci przyjmujący leki mogą zażyć je przed badaniem i popić małą ilością wody niegazowanej. Osoby przyjmujące insulinę powinny powiadomić o tym fakcie obsługę rezonansu. Badanie takich osób powinno być umówione w godzinach rannych, a pacjent powinien zabrać ze sobą insulinę.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Szczegóły w dokumencie Klauzula informacyjna (RODO)